Oro kondicionierai / Oras-oras šilumos siurbliai

 

     

 

Oro Kondicionieriai - komfortas ir sveikas mikroklimatas.

Žmogaus gera savijauta priklauso nuo aplinkos temperatūros, drėgmės ir oro švarumo. Komfortiškam ir sveikam mikroklimatui sukurti naudojami oro kondicioneriai, kurie dirbtiniu būdu nepriklausomai nuo lauko oro pokyčių sudaro ir palaiko patalpose pageidaujamus oro parametrus, kad žmogus geriau jaustusi, našiau dirbtų ir pailsėtų.

Oro kondicionieriai žiemą paprastai šildo ir drėkina, o šiltuoju periodu - vėsina ir mažina drėgmę.

Patalpose kaupiasi įvairūs nešvaumai, tokie kaip aerazoliai, buitiniai chemikalai, naminių gyvūnų išskyros, bakterijos ir kt. Patalpų orą teigiamai jonizuoja kompiuteriai, televizoriai ir kiti buitinės technikos prietaisai. Tokį orą, oro kondicionieriai išvalo, jonizuoja neigiamais jonais, oras tampa grynesnis ir švaresnis.

 

Kam reikalingas oro kondicionierius?                                                  

Oro kondicioneriai palaiko nustatytą patalpos temperatūrą ir drėgmę atsižvelgiant į poreikius, patalpos optimali temperatūra žmogui yra nuo 18oC iki 25oC, priklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės ir pan.

Oro kondicionieriai turi įvairaus lygio filtravimo sistemas, pradedant nuo grubaus valymo filtrų, bakterijų naikinimo priemonių, anglies filtrų, baigiant elektrostatiniais ir HEPA filtrais.

Grubaus valymo filtras sulaiko labai smulkias ore esančias daleles, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtras naikina nemalonius kvapus - maisto, cigarečių dūmų, ir pan. HEPA filtrai gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu, todėl veiksmingai naikina bakterijas, esančias aplinkoje. Elektrostatiniai filtrai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą.
 

Kaip oro kondicionieriai veikia organizmą?

Oro kondicionierių nauda ar žala mūsų organizmui - nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.

Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 30oC karščio, o kondicionavimo sistemos orą atvėsina iki 16oC, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.

Oro kondicionierių reikėtų naudoti protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto, kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.

Reikėtų rinktis oro kondicionierių, kuris skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R410C. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.


Ką dar reikėtų žinoti apie oro kondicionierių?

Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: montuojami į langus, prie lubų, palubės-sienų, sieniniai, kanaliniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

Reikėtų žinoti, kad oro kondicionieriai yra skirtingų modifikacijų, vieni skirti vasaros sezonui kiti gali dirbti įštisus metus, atlikdami šilumos siurblių funkcijas. Paprastai būna nurodyta, kokiai temperatūrai esant jį galima eksploatuoti.

Kad kondicionieriai tarnautų patikimai ir ilgai, reikia reguliariai tikrinti ir reikalui esant papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes ir kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus. Tokį aptarnavimą reikėtų atlikti kiekvieno sezono pradžioje.

 

Oro kondicionierių išvalytas oras prilygsta miško ar prie krioklio esančiam orui

  • Oro kondicionieriai neutralizuoja bakterijas, alergenus ir kitas žalingas daleles iki 99,97 proc.
  • Sunaikina: gripo virusą, grybelį, žiedadulkes, naminių gyvūnų kailyje esančius alergenus/kvapus, namų erkutes, dulkes, pelėsių sporas, tabako dūmus ir kitus buitinius kvapus, tirpiklių bei sintetinių valymo priemonių garus.
  • Išvalo žalingas sveikatai daleles ir jas sunaikina net sunkiai prieinamose vietose. 
  • Nekenksmingi aplinkai, tyliai veikia, ekonomiški.


 
Sertifikatai